Co zjeść dzis na obiad? A może by tak kurczak, szpinak, estragon i makaron. Nic prostszego, a danie będzie smakowite i szybkie w przygotowaniu. To jedna z inspiracji zaczerpniętych z internetu, jednak maksymalnie uproszczona dla przspieszenia procesu gotowania.

Wystarczy tylko kurczak (2 piersi), makaron tagliatelle (300 g), świeży szpinak (jedna paczka), oliwa z oliwek, czosnek, estragon (świeży jest bardzo trudno dostępny, ale używając suszonego rownież osiągnie się pożądany smak), śmietanka do sosow. Najlepiej jest przygotować najpierw szpinak, poniewaz trzeba go lekko podgotowac, pozniej pokroić. Zaraz po tym nalezy nastawić makaron, ważne, by byl al dente. Nastepnie można zacząc z kurczakiem, ktory, pokrojony w paski, podsmażyć należy na patelni, dodając przyprawy. Gdy to wszystko będzie juz gotowe, do odcedzonego makaronu wystarczy wrzucić kurczaka, szpinak, polac to śmietanką, wymieszac i gotowe! Dla smaku polecam skrapiać sokiem z cytryny.

Przepis i zdjecie zaczerpnięte zostały ze strony kwestia smaku , ktora stanowi dla mnie głowną inspirację podczas moich internetowych przygòd kulinarnych.
Źròdło: http://kwestiamaku.com
Źròdło: kwestia smaku
Smacznego!